Finansal Danışmanlık

Finansal Danışmanlık

Şirketler küresel rekabet ortamında büyüyebilmek için finansal kaynak ve desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Bu süreç  şirket ve yatırımcının global kapsamda düşünmesi ve strateji oluştururken tüm kriterleri analiz etmesini gerektirmektedir. Bunu gerçekleştirmenin bir yolu da finansal danışmanlık hizmetinden geçmektedir. Finansal danışmanlık, şirketlerin veya bireylerin ihtiyaç duyuldukları anda yanlarında bulunmak, destek vermek ve gittikçe karmaşıklaşan finans ve ekonomi dünyasında onlara uzman desteği ışığında yardımcı olmak anlamına geliyor.  Spinn Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri olarak amacımız finansal danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyan şirket ve yatırımcılara geniş kapsamlı finansal danışmanlık verebilmektir. İhtiyaçlara göre doğru bir şekilde oluşturulmuş ve etkin biçimde uygulamaya konulabilen finansal danışmanlık hizmeti ile müşterilerimize özel profesyonel çözümler sunmaktayız.

İhtiyacınıza en uygun danışmanlık hizmetlerini karşılıklı görüş birliği içerisinde belirleyebileceğimizi belirtmekle birlikte Spinn Danışmanlık bünyesinde, danışmanlık hizmetlerimizi üç ana kategori altında topluyoruz. Bunlar Türkiye ekonomisi danışmanlığı, yabancı pazarda rekabet için geliştirilmiş Yurt Dışı Pazar Ekonomisi danışmanlığı ve yatırımları korumak için geliştirilmiş olan Kur Riski Yönetimi. Bu başlıkların detaylarına ilgili menülerden ulaşabileceğiniz gibi kısa açıklamalarını da aşağıda bulabilirsiniz.

Türkiye Ekonomisi: Daha çok orta ve üst düzey yöneticiler için son dönem gelişmeler hakkında bilgi vermek ve gelişmeleri yorumlamak üzerine tasarlanmış bir danışmanlık hizmetidir. Danışmanlık hizmeti ile hedeflenen, şirket yönetiminde stratejik planlama esnasında gerekli gelişmeleri ve önümüzdeki dönem beklentileri şirket yetkilileri ile paylaşmaktır. Hizmetin içeriği (rapor, periyodik sunum vb) şirket yöneticilerinin ihtiyaçlarına göre karşılıklı olarak belirlenir.

Çalışılan Yurt Dışı Pazarlar Ekonomisi:

Şirketin çalıştığı yurt dışı pazarların ekonomik görünümüne dair bilgilendirme notlarını içerir. Gelişmelerin sıklığına göre haftalık, iki haftalık gibi periyotlarda paylaşılacak 4-5 sayfalık notlardan oluşan ekonomik gelişmeleri paylaşarak şirketin, çalıştığı pazarlardaki riskleri ve fırsatları önceden görmesine yardım etmek hedeflenmektedir.

Kur Riski Yönetimi: Yurt dışı pazarları ile çalışan şirketlerin kur riskini ölçmek ve çeşitli riskten korunma (hedging) enstrümanları ile kur dalgalanmalarından zarar görmelerini engellemek amaçlı tasarlanmış bir danışmanlık hizmetidir. Şirketin finans departmanıyla ortaklaşa çalışılarak çözüm önerileri sunulur ve uygulamaya konulur.

Top