Eğitim Ortaklarımız

Özlem Derici Şengül

Spinn Eğitim Kurucu Ortağı

Meslek hayatına Globalsource Partners Türkiye’de Asistan Ekonomist olarak başlayan F. Özlem Derici, Erste Securities İstanbul ve Ata Yatırım’ın ardından, Deniz Yatırım Menkul Değerler’de Başekonomist olarak çalışmış, su anda kendi girişimi olan Spinn Eğitim ve Danışmanlık şirketinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ekonomist olarak çalışmasının yanı sıra Bilgi Universitesi Mezunlar Derneği, Deloitte Academy, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi gibi kurumlarda Ekonomik Verileri Anlama ve Analiz Yöntemleri eğitimleri vasıtasıyla finansal okuryazarlık alanında hizmet vermiştir. Şu anda İstanbul Bilgi Universitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile de eğitim organizasyonlarında yer alan Derici, İstanbul Bilgi Universitesi İktisat bölümünü burslu olarak bitirmiş; aynı üniversiteden Finansal İktisat master derecesi bulunmaktadır.

*Eğitimlerimizi birlikte gerçekleştirdiğimiz aşağıda gördüğünüz değerli isimler, Spinn Eğitim çalışanları değil; çeşitli eğitimler için proje ortaklığı yaptığımız finans sektörü profesyonelleridir.

Arda Tunca – Tamek CFO

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede para-banka bölümünde yüksek linsansını tamamladı. Akademik çalışmalar yapmak amacıyla A.B.D.’de bulunduktan sonra AIESEC bursuyla İsviçre’de, DuPont’ta pazar araştırmaları yapmak üzere çalışmaya başladı. Kariyerine TEB ve Osmanlı Bankası’nda devam ettikten sonra, ihracat finansmanından sorumlu olarak Beko’da görev aldı. Petrol sektöründeki deneyimlerini Delta Petrol’de finans gup müdürü ve CFO olarak elde etti. Daha sonra, Eko Faktoring’te CFO görevini sürdürdü. Halen, Tamek’te CFO pozisyonunda görevine devam etmekte ve BrandMap dergisinde, Para Analiz ve PA Intelligence internet sitelerinde ekonomi yazıları yazmaktadır. (Twitter: @ardatunca71)

Seda Ekincioğlu

Profesyonel iş yaşantısına 2000 yılında broker olarak başlayan Seda Ekincioğlu, İş Yatırım Menkul Değerler, Ak Yatırım Menkul Değerler ve de Fortis Bank Yatırım Bankacılığı’nda Yatırım Danışmanlığı görevlerinde bulunup 2007 yılından itibaren de Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık, Garanti Özel Bankacılık ve Burgan Bank Özel Bankacılık’ta Portföy Yönetmeni olarak görev almıştır.Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünde tamamlamış olup İstanbul Bilgi Üniversitesinden Uluslararası Finans yüksek lisans mezunudur. Aynı zamanda SPK Düzey 3 ve SPK Türev Araçlar sertifikalarına sahibidir.

S. Ayça Atalay

Meslek hayatına “Big Four” denetim şirketlerinden biri olan Deloitte ile başlayan Ayça Atalay, daha sonra Ata Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünde Direktör olarak çalışmıştır. Sermaye piyasalarında yaklaşık 18 yıllık deneyimi olan Ayça Atalay 60’dan fazla halka arz çalışmasına katılmış, tahvil ihraçları gerçekleştirmiş ve çok çeşitli sektörlerde birçok Şirket Birleşme ve Devralma işleminde alıcı veya satıcı tarafta danışmanlık vermiştir. Bunların arasında Netlog Lojistik’in 100 MTL’lik tahvil ihracında verilen danışmanlık; Akfen Altyapı Holding’in TASK projesi kapsamında EBRD’den elde etmiş oldukları finansmanı çerçevesinde verilen danışmanlık; TAB Gıda ve eko sistem şirketlerinin azınlık paylarının Cartesian Capital’a satışı sırasında verilen danışmanlık; Banvit hissedarlarına ait azınlık hisselerinin Abaar Capital’e satışında verilen danışmanlık; Erdemir özelleştirmesi sırasında Arcelor’a verilen danışmanlık; SEKA özelleştirmesi sırasında Özelleştirme İdaresine verilen danışmanlık gibi projeler sayılabilir. S. Ayça Atalay ODTU İşletme bölümünü şeref derecesi ile bitirmiş olup SPK Seviye III Lisansına sahiptir.

Gizmen Nalbantlı

Meslek hayatına Deniz Yatırım’da  başlayan Gizmen Nalbantlı, Işık Menkul Değerler Şirketinde Stratejist olarak çalışmıştır. Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünde tamamlamış olup Kadir Has Üniversitesi Finans Mühendisliği  yüksek lisans mezunudur. SPK Düzey 3, SPK Türev Araçlar ve SPK Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme lisansları sahibidir. Dünya Gazetesi’nde köşe yazarlığı dışında Para, Ekonomist, Fortune ve Platin dergilerinde hisse senedi önerileri ve ekonomi yorumları yapmaktadır. Ayrıca  Hürriyet, Sabah, Sözcü, Posta başta olmak üzere gazetelerde ekonomi, borsa, döviz ve emtialar ile ilgili görüşlerine yer verilmektedir.

Emrah CEYLAN

Üniversite mezuniyeti sonrası Management Trainee-Yönetici Adayı programı ile başlayan kariyeinde Türkiye’nin en büyük üç bankasının ticari şubelerinde ve genel müdürlük departmanlarında kurumsal, ticari bankacılık ve şirket bankacılığı bölümlerinde en genç porftöy yöneticisi ünvanı ile şirketlerin finansman kaynaklarına ulaşılabilmesine yönelik her türlü bankacılık ürünlerini yönetip, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerine finansal işlemlerine yönelik hizmet verdi. Finans Yönetimi” anabilim dalında yüksek master, Girişimcilik alanında “MBA eğitimi”, “İşletme Yönetimi” anabilim dalında doktora sahibidir. Çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yapan Emrah Ceylan KOSGEB’de akredite edilerek “Girişimcilik Eğitmeni” olarak yeni girişimcilere eğitim vermekte ve mentorluk yapmaktadır. Pek çok dergide makaleleri yayınlana Ceylan ayrıca Ticari Mahkemelerde finans uzmanı olarak “bilirkişi” olarak görev yapmakta ve *Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Danışma Kurulu Üyesidir. Ceylan, çeşitli Televizyon programlarında konuk konuşmacı olarak davet edilmektedir.

Top