Eğitimin Amacı: Günümüzün uzmanlık odaklı eğitim dünyasında çalışanlar genellikle bir şirketin tamamının yürümesi için gerekenlere dair temel bilgilerden mahrum bırakılmaktalar. Dahası, çalışanlar kendi katkılarının tam olarak ne olduğunu ve şirketin nasıl para kazandığını her zaman net olarak anlamıyor olabilirler. Herkesin, bir işin yürüyebilmesi için gerekenleri, kendi görevinin büyük resimdeki karşılığını ve toplamda işe yaptığı katkıyı bildiği bir şirket düşünün. 

FranklinCovey ile ortaklaşa hazırlanan bu atölyede Ram Charan’ın çok satan kitabı CEO’nuzun Bilmenizi İstedikleri temel alındı. Yıllarca Fortune 100 listesindeki şirketlerin CEO’ları ile yaptığı ortak çalışmalardan edindiği bilgilerden yola çıkarak oluşturulan bu içerik, geçmişleri ve tecrübelerinden bağımsız olarak, tüm çalışanlara şirketlerinin ve işin nasıl işlediğini anlamalarında yardımcı olacak.

CEO’nuzun Bilmenizi İstedikleri şirketinizdeki herkesin, şirketin nasıl para kazandığını anlamasına yardım edecek.Bu atölye günlük işleri gereği finansal konularla çok sık muhatap olmayan çalışanlar için özellikle faydalı olacaktır.

 

Eğitim İçeriği: 

Bu bir günlük eğitimde katılımcılar Beş Temel İş Bileşeni’nin çalışanların katkılarını şirketin hedefleriyle ilişkilendirmek ve hizalamak konusunda nasıl yardımcı olduğunu öğrenecekler.

 

Egitmen: Özlem Derici Şengül / Spinn Eğitim Kurucu Ortağı

Meslek hayatına Globalsource Partners Türkiye’de Asistan Ekonomist olarak başlayan F. Özlem Derici, Erste Securities İstanbul ve Ata Yatırım’ın ardından, Deniz Yatırım Menkul Değerler’de Başekonomist olarak çalışmış, su anda kendi girişimi olan Spinn Eğitim ve Danışmanlık şirketinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ekonomist olarak çalışmasının yanı sıra Bilgi Universitesi Mezunlar Derneği, Deloitte Academy, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi gibi kurumlarda Ekonomik Verileri Anlama ve Analiz Yöntemleri eğitimleri vasıtasıyla finansal okuryazarlık alanında hizmet vermiştir. Şu anda İstanbul Bilgi Universitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile de eğitim organizasyonlarında yer alan Derici, İstanbul Bilgi Universitesi İktisat bölümünü burslu olarak bitirmiş; aynı üniversiteden Finansal İktisat master derecesi bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 1 gün

Kurumsal talepleriniz için bilgi almak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun.